Cze¶ć! To my, 6b: 11 dziewczyn i 10 chłopców. Nasza klasa jest fajna. Dziewczyny lubi± spacerować, a chłopcy grać na komputerze. Najbardziej lubimy WF. Pani S. ¦limok to nasza wychowawczyni, która jest miła, ładna i lubi się ¶miać. Hobby naszych chłopców to kłócenie się, gdyż każdy z nich posiada indywidualne zdanie. Dziewczyny s± fajne i tolerancyjne. Mamy wieczne ¶więta, gdyż chodzi do nas Hoinka!!! :-) Ulubionym ¶niadaniem naszej klasy jest drożdżówka. Nasza klasa liczy 3 Przemków, 2 Kamilów, 2 Aleksandry, a reszta klasy ma nie powtarzaj±ce się imiona.

WYWIAD

z pani± Sylwi± ¦limok - wychowawczyni± klasy 6b

KDCW: Od ilu lat pracuje Pani w naszej szkole? Czy dobrze się tu Pani pracuje?
Pani Sylwia ¦limok: W Szkole Podstawowej nr 16 w Bytomiu - Bobrku pracuję od 7 lat. Czy dobrze mi się pracuje? Pewnie, że dobrze.

KDCW: Czy nauka informatyki Pani zdaniem jest trudna?
S¦: Nauka informatyki nie jest trudna. Wystarczy trochę samodyscypliny, chęci i uważnego słuchania wskazówek nauczyciela, a surfowanie w Internecie czy wykonanie rysunku w programie graficznym staje się dziecinnie proste.

KDCW: Co zadecydowało o tym, że wykonuje Pani zawód nauczyciela informatyki?
S¦: Przede wszystkim zamiłowanie do komputerów. Poza tym w ogóle chęć pracy z młodym pokoleniem, wpływania na ich rozwój wyobraĽni, zainteresowań. A nauczanie informatyki pozwala te rzeczy ze sob± poł±czyć.

KDCW: Jak± szkołę należy ukończyć, aby zostać nauczycielem informatyki?
S¦: Aby zostać nauczycielem informatyki, trzeba zdać maturę, a następnie dostać się na wyższ± uczelnię jak np. uniwersytet czy politechnikę o kierunku informatycznym, no i j± skończyć.

KDCW: Czy ma Pani dyplom z dziedziny informatyki?
S¦: Mam dyplom z dziedziny techniki i informatyki.

KDCW: Czy w szkole, do której Pani chodziła, była gazetka szkolna?
S¦: Tak. Zarówno w szkole podstawowej jak i ¶redniej.

KDCW: Czy uczy Pani jeszcze jakiego¶ przedmiotu?
S¦: W klasach czwartych uczę jeszcze techniki i wychowania komunikacyjnego oraz matematyki w klasie VIb.

KDCW: Które zagadnienia jest uczniom najtrudniej zrozumieć?
S¦: Najtrudniej jest zrozumieć co¶, o czym się mówi, a nie można tego zobaczyć ani dotkn±ć: poruszanie się na skrzyżowaniach, co to jest norma, normalizacja. W informatyce, przede wszystkim, w jaki sposób odbywa się zapisywanie danych na dyskietkach czy płytach CD, DVD itp. (system 0 i 1) i jak to jest możliwe, że możemy się kontaktować z koleg± z innego miasta przy pomocy Internetu.

KDCW: Co robi Pani w wolnych chwilach?
S¦: Odpoczywam od szkolnego zgiełku, surfuję w Internecie, czytam córce ksi±żki, spotykam się z rodzin± i przyjaciółmi.

KDCW: Czy uprawia Pani jaki¶ sport?
S¦: Od pewnego czasu uprawiam jogę. ¦wietna sprawa na odreagowanie i pozbycie się stresu. Polecam. Poza tym biegam za rowerkiem mojej córki.

KDCW: Czy może nam Pani opowiedzieć co¶ o swojej rodzinie?
S¦: Mam męża i 5-letni± córkę Martynkę. My¶lę, że stanowimy szczę¶liw± rodzinę.

KDCW: Gdyby złowiła Pani złot± rybkę, o co by Pani j± poprosiła?
S¦: Po pierwsze poprosiłabym o zdrowie dla całej rodziny i przyjaciół. Po drugie chciałabym odbyć podróż dookoła ¶wiata. A po trzecie. to zostanie moj± tajemnic±:-)

KDCW: Co s±dzi Pani o swojej klasie?
S¦: Moje dzieci z klasy VIb bardzo się zmieniły w ci±gu ostatnich trzech lat. Niektórzy musz± jeszcze bardziej dorosn±ć i zrozumieć, dlaczego i po co żyjemy na tym ¶wiecie. Dziewczynki, każda jest inna i ma inn± zaletę. Chłopcy, intensywnie dojrzewaj±, zmieniaj± się w młodzieńców.

Wywiad przeprowadziły: Agnieszka Cyrankowska i Patrycja Postawa
Zdjęcie "Foto-Alex"